Yerel

Türkiye’nin En Büyük Tarım İşletmesi’nin İdaresinde Köklü Değişim

Dünyanın sayılı, Türkiye’nin en büyük Tarım İşletmesi olan Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nin idari kadrosu tamamen değişti.

1 milyon 761 bin dekar arazi varlığıyla Türkiye’nin en büyük Tarım İşletmesi olan, sertifikalı tohumluk alanında önemli bir paya sahip olmasının yanı sıra, küçük ve büyükbaş hayvancılık alanlarında ciddi başarılara imza atan Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ne Bülent Öztürk atandı.

Daha önce Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün birçok işletmesinde önemli görevlerde bulunan Öztürk, son olarak Muğla Dalaman Tarım İşletmesi’nde Müdür olarak görev yaptı. 2000-2005 yılları arasında Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde Tarla Birim Şefi olarak da görev yapan Bülent Öztürk’ün yardımcı kadrosunda da köklü değişimler yapıldı. İdari Müdür Yardımcılığı, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitkisel Üretim, Makine ve Hayvancılık Müdür Yardımcılıklarına da yeni isimler getirildi.

“GENEL İŞ DİSİPLİNİ SAĞLANDI”

Bilindiği gibi yakın zamanda TİGEM Genel Merkezi’nden görevlendirilen Müfettişler, Ceylanpınar Tarım İşlemesi’nde uzun süreli araştırma ve soruşturma başlatmıştı.Genel iş disiplininin sağlanarak, kurumun zarara uğratılmasında etkili olan sebepler ve benzeri konuların ortadan kaldırıldığı ve işletmede yeniden istikrar sağlandığı gelen bilgiler arasında.

İdari yönetimde yapılan değişimlerle genel iş disiplininin kısa sürede yeniden sağlandığı belirtilirken, bunda yeni yönetimin büyük payı olduğunun altı çizildi. Kurum içerisinde, gerek işçi, gerek memur, hatta idari yönetimde zafiyet gösteren personel için hiçbir tavizin gösterilmeyeceği, kurumun işleyişine zarar veren hiç bir unsura müsaade edilmeyeceği dile getirilirken, aynı karalılığın devam edeceği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı