Yerel

Ceylanpınar’da İşe Gitmeden Maaş Alanların da Görev Yerleri Değişti

Ceylanpınar Telhamut Çadır Kente görev alan personeller, farklı illerdeki görev yerlerine dağıtıldı. İddialara göre; içlerinde onlarca işe gitmeden maaş alanlar dâhil olmak üzere 285 personelin farklı illere gideceği öğrenilirken, görev süresinin ise 6 ay olacağı kaydedildi.

Suriye’de çıkan iç savaş sonrasında Ceylanpınar’a gelen mülteciler, Telhamut Çadır kente yerleştirildi. Uzun süredir kendilerine ayrılan alanlarda yaşayan Suriyeliler, çadır kentin kapanmasıyla farklı il ve ilçelere göç ederken, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı personellerin kaderi konuşulmaya başlandı. Çadır kentte çalışan teknik, itfaiye, tercüman, şoför, güvenlik ve temizlik ve iddialara göre; işe gitmeden maaş alan personellerin akıbetinin ne olacağı belirsizliğini korurken, konuyla ilgili olarak İl Göç İdaresi’nden karar çıktı.

İŞE GİTMEDEN MAAŞ ALANLAR DAHİ 285 KİŞİNİN GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİ

Alınan karara göre; Çadır kentte görev alan personeller, farklı illerdeki görev yerlerine dağıtıldı. İddialara göre; Ceylanpınar’da içlerinde onlarca işe gitmeden maaş alanlar dâhil olmak üzere 285 personelin farklı illere gideceği öğrenilirken, görev süresinin ise 6 ay olacağı kaydedildi.

KAMP ÇALIŞANLARI: BU ÜCRETLE NASIL GEÇİNECEĞİZ?

İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı çalışan personeller, nerede olursa olsun çalışmaya razı olduklarını belirterek “Bizim sıkıntımız; Gittiğimiz bölgede kalacak mıyız, sürekli mi kalacağız, 6 aydan sonra geri gelebilecek miyiz? Gittiğimiz yerlerde, bize verilen yaklaşık 2 bin lira gibi bir ücret alıyoruz, bu ücretle ailemizi nasıl geçindireceğiz? Sıkıntılarımız bu yöndedir. Bunlar iyileştirilirse ya da çareler üretilirse, elbette ki bizim için her yer aynıdır, görevimizi en iyi şekilde ifa edeceğiz” diye konuştular.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı