Yaşam

Başkan Aksak, Küçük Enise’nin İsteğine Duyarsız Kalmadı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, engelli çocuğun talebine duyarsız kalmadı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Ceylanpınar’da yaşayan bedensel engelli kız çocuğu Enise Akhamur’un isteğine duyarsız kalmadı, yerine getirdi.

Enise Akhamur isimli bedensel engelli kız çocuğu ailesinin yardımı ile Başkan Aksak’a ulaşarak elektrikli sandalyesinin akülerinin bozulduğunu ve yenisini alacak imkânı olmadığı, bu yüzden sandalyesini kullanamadığı için destek istedi. Özellikle çocukların daha güzel ortam ve imkânlara sahip olması için sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye çalışan Aksak, bir çocuğu daha mutlu etti.

Elektrikli sandalyesine yeniden kavuşan Enise Akhamur sevinçten gözyaşlarına boğulurken, ailesi ile birlikte başkan Aksak’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Enise, aküsü yenilenen sandalyesi sayesinde aylardır çıkamadığı evden çıkarak sokakta arkadaşları ile yeniden buluşup oyunların keyfini çıkardı.

Konuyla ilgili sonrasında kısa açıklama yapan Başkan Aksak, dünyada en güzel hizmetlerden birinin de geleceğimiz olan çocukların yüzünü güldürebilmek ve onları güven içinde mutlu etmek olduğunu, belediye olarak da çocuklara daha özen gösterdiklerini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı