Yerel

Polisler, Ceylanpınar’da O Paylaşımcıları Arıyor

Bazı sosyal medya hesapların sınır bölgesindeki bazı mahallelerin boşaltıldı iddiası Ceylanpınar Kaymakamlığı tarafından yalanlandı.

Aylarlardır Türkiye gündeminde olan Suriye gerginliğini fırsat bilerek sosyal medya aracılığıyla provokatörlük yapılarak Ceylanpınarlıları tedirgin etmiş ve paniğe neden olmuştu. Yaşanan gerginlik ve yalan paylaşımlar üzerine Ceylanpınar Kaymakamlığı tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, sosyal medyada paylaşılan sınır evlerinin boşaltıldığı iddialarını yalanlayarak böyle bir konunun söz konusu olmadığını açıkladı. Ayrıca Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri, sosyal medya üzerinde provokatörlük yapan kişi ya da kişilerin yakalanması için inceleme başlattı.

Ceylanpınar Kaymakamlığından yapılan açıklama ise;

‘’Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan “Ceylanpınar İlçesinde sınara yakın mahallelerin 36 saat içerisinde boşaltılması yönünde Şanlıurfa Valiliğinin kararı olduğu” yönünde yapılan haberler asılsız olduğundan, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir. Muhtemel sınır ötesi harekât kapsamında alınacak tedbirlerle ilgili açıklamaların Şanlıurfa Valiliği ve Ceylanpınar Kaymakamlığı resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerekmektedir’’ açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı