Yerel

Ceylanpınar’da “Barış Pınarı Harekâtı” na Bayraklı Destek

İlçede askeri hareketliliğin en üst seviyede olduğu şu günlerde, Ceylanpınar Belediyesi tarafından Barış Pınarı operasyonuna bayraklı destek geldi. Ceylanpınar belediyesi tarafından ilçe girişi başta olmak üzere, ilçenin muhtelif noktaları ve belediyeye ait binalar Türk Bayrağı ile süslendi. 

Fırat’ın doğusuna yapılması beklenen askeri operasyona verdiği isim olarak dikkat çeken Barış Pınarı Harekâtı’nda çıkarma yapılacak ilk bölgelerin, Ceylanpınar karşısında Resulayn, Akçakale karşısında Tel Abyad ve Suruç karşısında yer alan Ayn el Arap (Kobani) olacağı açıklandı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak: “Milli birlik ve beraberliğin göstergesi olan aynı zamanda bağımsızlığımızın ve devletimizin simgesi şanlı al bayrağımızı ülkemizin sınır dışı harekâtına destek olmak adına ilçemizin dört bir yanına asıyoruz. Bu kapsamda tüm esnaflarımızdan şanlı bayrağımızı dükkânlarına asmaya davet ediyorum. Gün, birlik günü. Gün bir olma günü” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı