Eğitim

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Adı, Ceylanpınar’daki Köy Okulunun Kütüphanesinde Yaşayacak

Ceylanpınar Yeşiltepe İlk ve Ortaokulu, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın adını yaşatmak adına köy okuluna kazandırdıkları kütüphaneyi, Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik’in katılımları ile görkemli bir törenle gerçekleştirdi.

Açılış törenine Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Ceylanpınar İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Yılmaz Yıkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demirbilek, kurum amirleri ve birçok vatandaş katıldı.

Yeşiltepe İlk ve Ortaokulu Müdürü Emrah Bektaş açılış konuşmasında; okumanın insan hayatındaki öneminden bahsederek, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesinin köy halkına ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Kütüphanenin yalnızca okulun öğrencileri için değil, bütün köy halkı için hizmete açıldığının altını çizen Bektaş, kütüphanenin açılışında başta İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere, öğretmenlerine ve destek sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Kuran-ı Kerim’in ilk ayetinin “Oku” diyerek başladığını belirterek, kitap okumanın yalnızca eğitim-öğretim hayatı için değil, kendini gerçekleştirme sürecinde en önemli faktör olduğunun altını çizdi. Öğrenmelerin okuyarak gerçekleştiğini belirten Kaymakam Keklik, kütüphanenin açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve başta Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz ve Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere, bütün şehitleri rahmetle ve minnetle andı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı