Yaşam

Yine Ceylanpınar-Kızıltepe Yolu, Yine 3 Ayrı Kaza…

Siyasilerin her seçim dönemi vaatleri arasında yer alan ve son zamanlarda Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Bilal Tepedelen ve Ceylanpınar Turgut Özal Mahalle Muhtarı Rıdvan Aydın’ın astıkları dövizlerle yaklaşık bir saat oturarak farkındalık oluşturmaya çalıştıkları Ceylanpınar-Kızıltepe yolunda, son bir haftada 3 trafik kazası daha yaşandı. Şans eseri ölen olmadı.

Uzun yıllardır yolun dar olması ve yoğun trafiğe rağmen bir türlü yapılamayan Ceylanpınar-Kızıltepe yolu kazalara davetiye çıkarıyor. Yaklaşık 5 yıl önce söz konusu yol için mevcut yolun kuzeyinde bir proje hazırlanmasına ve köprü inşa edilmesine rağmen yol yapılmadığı gibi köprü kaderine terk edilmiş vaziyette. Söz konusu yolda her yıl ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana gelmesine rağmen yetkililer tarafından şimdiye kadar herhangi bir adım atılmadı.

Ceylanpınar ile Kızıltepe arasındaki 63 kilometrelik yolun çok dar olması, yolda çok sayıda çukur, yer yer çökmelerin oluşması kazalara davetiye çıkarıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar “Kızıltepe ile Ceylanpınar arası yol çok işlek bir yol ama çok bakımsız kalmış. Yol üzerinde onlarca köy var haliyle ağır iş makinelerinin sıklıkla geçtiği bir yol. Bu yol çok dar olduğu için sık sık kazalar meydana geliyor. Yolun belli kısımlarında iki aracın yan yana geçmesi neredeyse imkânsız. Yetkililerden biran önce bu yola bir çare bulmalarını istiyoruz” diye sitem ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı