Kültür-Sanat

Ceylanpınar Halkı Hatipoğlu’na “Amin” Diyecek mi?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun programı nedeniyle organizasyon giderlerine ne kadar ödediği merak konusu olurken, Viranşehir Belediye Başkanlığı ekstradan 13 bin lira ödeyip Hatipoğlu’nun servetine servet katacak. Viranşehir programı için 13 bin lira alacak olan saygıdeğer Nihat Hatipoğlu, bizim borçtan kımıldayamayan Ceylanpınar için ne kadar alacak acaba?

Eşine param yok diyemediği için pazara gidemeyen ve yoksulluktan siyanürle intihar eden, kriz yok deyip krizin dibini yaşayan, beş kişilik ailesini kıt kanaat asgari ücretle geçindirmeye çalışan o kadar insan var iken, savaş bölgesinde iflas etmek üzere olan esnaf düşünülmeden, bir asgari ücretin neredeyse 7 katını 2 saatlik dini konuşma için alacak bir Prof. Dr. gelecekmiş Ceylanpınar’a.

Bize şükretmeyi anlatacak olan adamı dinlemeye giderken hep bir ağızdan ‘Âmin’ demeyeceğiz, bu da böyle biline. Bizim salya sümük âmin demeye değil, aşa işe ihtiyacımız var. Algılarla, spekülasyonlarla kaybettiğimiz zamanımızdan bir de Nihat Hatipoğlu çalmasın. Bizim Nihat Hatipoğlu’nun anlatacağı dini hikâyelere ihtiyacımız yok.

Bizim ona verecek bir kuruşumuz olmamalı. Öte yandan Ceylanpınar Belediyesi’nden alınan bilgilere göre ise, Hatipoğlu’na tek kuruş ödenmeyecekmiş. Yetkililer bu saçma organizasyon ile uğraşacaklarına, zamanlarını daha faydalı işlere harcaması gerekmez mi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı