Eğitim

Ceylanpınar’da Sıra Dışı Bir Köy Okulundan, Sıra Dışı Bir Etkinlik

Ceylanpınar’da köy okulu sıradışı bir etkinliğe imza atarak dikkatleri çekmeyi başardı. Kitap okuma oranlarındaki düşüklüğe dikkat çekmek isteyen Yeşiltepe İlk ve Ortaokulu “Sıra dışı Yerlerde Kitap Oku” etkinliği ile kitap okuma oranının düşüklüğüne dikkat çekmek istedi.

Yeşiltepe İlk ve Ortaokulu farkındalık oluşturmak için sosyal medya üzerinden paylaştığı #YeşiltepeOkuyor etiketi ile sıradışı bir etkinliğe imza attı. Okul müdürünün, müdür yardımcılarının, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin katılım sağladığı bu etkinlik yurt dışında Extreme Reading Challange olarak bilinen bir meydan okuma biçimi olarak biliniyor. Farklı mekanlarda farklı biçimlerde kitap okuyarak, kitap okumanın yerinin ve zamanının olmadığını göstermeyi amaçlayan bu etkinliğe katılım sağlayan yüzlerce kişi sıradışı fotoğraflar ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Okul Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Öztürk “Geçtiğimiz günlerde Ceylanpınar İlçe Kaymakamımız Mehmet Keklik ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Demirbilek’in katıldığı programla Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdik ve Şehidimizin adını yaşatmaya and içtik. Bu kapsamla yapılan yardım kampanyaları ve faaliyetler neticesinde 10 bine yakın kitap toplamayı başardık ve köyümüze çok güzel ve büyük bir kütüphane kazandırmayı başardık. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz müzik dinletisinde ilk defa “Bilet yerine kitap getir” diyerek farklı bir boyuta taşıdık. Müzik öğretmenlerimizin çalıp seslendirdiği eserlerle hem misafirlerimiz keyif aldılar hem de bir kütüphanenin kurulmasına katkı sağlamış oldular.  ” dedi ve şunları ekledi, “Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılarımıza Türkiye’nin her yerinden katkı sunan yardımseverlere ve kütüphanenin açılışından bugüne kadar büyük emek harcayan okulumuz öğretmenlerine buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

SIRA DIŞI YERLERDE KİTAP OKU

Bu etkinliğin asıl amacının özellikle öğrencilerimiz, velilerimiz olmak üzere kitap okuma oranının düşük olduğu bölgemizde farkındalık oluşturmak ve bu konuda insanlarımızın dikkatini çekmek oldu ve bu konuda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü etkinlik süresi 1 gün olmasına rağmen hala etkinlik fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşılmaya devam ediyor ve bazı sosyal medya sayfaları da uygulanan etkinliğimizi destekliyor. Birbirinden ilginç fotoğraflar arasında yapılan yarışma neticesinde en sıra dışı 3 fotoğrafın öğretmenler tarafından belirlendiğini ve ödüllendirildiğini belirten Öztürk, köyümüzde kitap okuma seferberliğinin başladığını ve bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceğini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı