Sağlık

Ceylanpınar Devlet Hastanesi Doktorları Bölgede Bir İlki Başardı

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde, bölgede bile yapılamayan 2 ameliyat gerçekleştirildi.

Ateşli silah yaralanması sonrası sağ ayak uyluğunda açık yarası olan H.H. (9) ‘nin muayenesini yapan Op. Dr. İbrahim Ulusoy ile Op. Dr. Ali Engin Daştan, hastanın mikrocerrahi yöntemiyle ameliyat edilip, sinir tamiri yapılması kararını verdiler.

CEYLANPINAR’DA MİKROCERRAHİ İLE SİYATİK SİNİR AMELİYATI

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde görevli Op. Dr. İbrahim Ulusoy, hastanın siyatik sinirde kopma olduğunu ve sağ ayak bileğini hareket ettiremediğini belirtti. Ulusoy “Normal şartlarda büyük merkezlerde bile zor bu ameliyatı bizim yeterli deneyim ve becerimiz olması nedeniyle Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde yapma kararı aldık. Mikroskop altında parçalı siyatik sinir kopması olan hastanın başka yerinden alınan sinir yaması ile siyatik sinirini tamir ettik. Ameliyatımız çok başarılı oldu ve hastamız şu an takip sürecinde” diye konuştu.

OMURGA KIRIĞI SONRASI GÜÇ KAYBEDEN HASTAYA OMURGA AMELİYATI

Yüksekten düşme sonrası sırtında ağrı ve bacaklarında güç kaybı olan H.N. (32) ‘ye acilde ilk müdahaleyi yapan Op. Dr. İbrahim Ulusoy ile Op. Dr. Ali Engin Daştan, değerlendirme sonrası hastada T12 omurga kırığı tespit ettikten sonra hastayı acil ameliyata alma kararı verdiler. Hazırlıklar sonrası hastayı aynı gün ameliyata aldıklarını söyleyen Op. Dr. Ali Engin Daştan “Hastanın kırığı yapıldıktan sonra sinir üzerindeki bası kaldırıldı. Ameliyatı başarılı bir şekilde sonlandırdık. Ameliyat sonrası bacaklarda güç kaybı ortadan kalktı. Hasta 3 gün sonra yürüyerek taburcu edildi. Büyük merkezlerde bile zor yapılan bu ameliyatı başarılı bir şekilde hastanemizde gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı