Güncel

Ceylanpınar’da Çadır Kent Kapandı, Fuhuş Davası Sürüyor

Şanlıurfa Telhamut Çadır Kentinde zorla fuhuş yaptırıldığı iddiasıyla kamu görevlileri ve diğer şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı. Çadır kentin kapatılmasına rağmen, Hak İnisiyatifi Derneği olayın takipçisi olmayı sürdürüyor.

Ceylanpınar’da bulunan ancak daha sonra kapatılan Telhamut Çadır Kentinde fuhuş yaptırıldığı iddiasıyla sürdürülen mücadelede yeni perde aralandı.

Hak İnisiyatifi Derneği, çadır kentte kalan Suriyeli anne ve kızının temel ihtiyaçlarının karşılığında fuhuşa zorlandığı ve bazı kamu görevlilerinin de işin içinde olduğu, bu konuda gerekli işlemlerin yapılması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu’na başvuruda bulundu. Başvuruya Komisyon Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlunun imzasıyla yanıt geldi. Temmuz Ayı’nda gerçekleşen başvuruya Ekim Ayı’nda yanıt veren Komisyon Başkanı Çavuşoğlu iddiaların araştırılması için Mülkiye Başmüfettişi görevlendirildiğini belirtti.

Dernek “Savaş mağduru insanları insani yardım üzerinden sömüren kişilere ve yapılara karşı gerekli mücadeleyi sürdürmeye gayret edeceğiz” dedi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bu ve benzeri mağduriyetler nedeniyle çadır kentlerin kapatılması kararını almıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı