Yerel

Soylu: “Bize Yapacak Bir İş Kalmamış, 4 yıl Boyunca Yatacağız”

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun “Bize yapılacak bir iş kalmamış, 4 yıl boyunca yatacağız” sözleri tepkilere neden oldu.

31 Mart’ta Belediye Başkanı seçilen Abdullah Aksak’ın, YSK’nın kararıyla mazbatasının iptal edilmesinin ardından, belediye meclis üyeleri arasında yapılan seçimle Başkan seçilen Feyyaz Soylu açıklamasında “Bana yapılacak hizmet kalmamış. Benden önceki belediye başkanlarımız her şeyi yapmış. Bana düşen, makamda oturup sohbet etmek. Esnaf ziyaretleri yapıp, hasbıhal yapacağız. Suyumuz var, yolumuz var, kanalizasyonumuz var, bir şeye ihtiyacımız yok. Totodan çıkan bir başkanlık, oturup 4 yıl yatacağız” ifadeleri, ilçede büyük tepkiye neden oldu.

Başkan Feyyaz Soylu’nun bu açıklaması sosyal medyada uzun süre gündemde kalırken, tüm paylaşımlarının son zamanlarda belediye meclis üyeleri ile birlikte hasta ziyareti, kurum ziyaretleri ve hayırlı olsun ziyaretleri dışına çıkmaması “Söylediğini yapıyor” olarak algılandı.

Geçtiğimiz günlerde “İstişare toplantısı” adı altında yapılan toplantıda ise Belediye Meclis üyelerinin oylarıyla seçilen Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, 2020 yılının projeler yılı olduğunu açıklamış ancak nerelere hangi projeler yapılacağına dair hiçbir detaya yer vermemişti.

Vatandaşlar, madem yapılacak hiçbir iş kalmamış diyen bir belediye başkanı, 2020 yılını hangi gerekçe ile projeler yılı olarak açıkladı. Buna akıl sır erdiremiyoruz diye serzenişte bulundular.

Haber: Bilal Tepedelen

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı