Siyaset

Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı İçin Geri Sayım Başladı

Ak Parti’nin kongre sürecinde Şanlıurfa ilçelerinde ilçe başkanlığı heyecanı devam ederken, Ceylanpınar için sonucun ne olacağı merak konusu oldu.

İlçe kongreleri ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’da bulunan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, son olarak Demokrat Parti’den Ak Partiye geçen Ceylanpınar Belediye Meclis üyelerinin rozetlerini takmıştı. İlçe başkanlıklarının olağan kongre süreçlerini de takip edecek olan Kurtulmuş’un bir süre daha Şanlıurfa’da kalacağı belirtiliyor.

Şanlıurfa ve ilçelerinde Ak Parti’nin hangi isimlerle devam edeceği veya hangi isimlerin değişeceği merak konusu olurken, Ceylanpınar için de durum aynı. Ak Parti’nin mevcut İlçe Başkanı Halid Şimşek’le bir dönem daha devam edeceği, gelen kulis bilgileri arasında. Her ne kadar Halid Şimşek isminin sancılı geçen yerel seçim sürecinde ve sonrasında değişeceği yönünde algılar yapıldıysa da ilçe başkanlığı için en güçlü isimler arasında olduğu belirtiliyor.

Halid Şimşek yerel seçim sürecinde teşkilatı ile birlikte aday gösterilen Abdullah Aksak için seçim çalışmalarını aralıksız sürdürmüş olsa da, 31 Mart’taki yerel seçimde belediye başkanı seçilen, ancak önceki dönemlerde işlediği bir suç nedeniyle mazbatası iptal edilen Abdullah Aksak’ın 8 aylık belediye başkanlığı döneminde, zaman zaman Halid Şimşek isminin değişeceği yönünde algı haberleri yapılmıştı. Abdullah Aksak, Şimşek’i seçimdeki rakibi Menderes Atilla’nın yandaşı olarak yansıttığı için ilçe başkanlığının değişeceği yönünde algı haberleri olsa da Halid Şimşek, bu süreçte tüm teşkilat ile birlikte parti çalışmalarını aksatmamış, aksine Abdullah Aksak’ın mazbata alımında bile yanında durmuştu.

Abdullah Aksak’ın başkanlığının düşürülmesinin ardından belediye meclis üyelerinin oylarıyla seçilen yeni Başkan Feyyaz Soylu’ya her fırsatta desteğini açıklayan Şimşek’in bir dönem daha Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı olarak kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Haber: Bilal Tepedelen

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı