Siyaset

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcılığına, Yazar Dinçer Sayan Getirildi

31 Mart’ta Belediye Başkanı seçilen Abdullah Aksak’ın, YSK’nın kararıyla mazbatasının iptal edilmesinin ardından, belediye meclis üyeleri arasında yapılan seçimle Feyyaz Soylu Başkan seçilmişti.

Sorunlar yumağıyla belediyeyi devralan Başkan Feyyaz Soylu, yönetimini belirlemek adına Belediye Başkan Yardımcılığı’na Dinçer Sayan’ın atamasını yaptı.

Dinçer Sayan Kimdir?

Ak Parti Viranşehir eski İlçe Başkanı Celalettin Sayan’ın ağabeyi olan Dinçer Sayan ‘Telafi’ adlı romanın da yazarıdır. Sosyal medyada Viranşehirli olduğu iddialarının aksine Dinçer Sayan; 1973 yılında Ceylanpınar’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ceylanpınar’da okuyan Sayan; Adalet Yüksekokulu, İnşaat Yüksekokulu ve Kamu Yönetimi mezunudur. Viranşehir Cumhuriyet Savcılığı’nda yaklaşık 10 yıl çalıştıktan sonra, Viranşehir Gençlik Spor İlçe Müdürü ve Siverek Belediye Başkan Yardımcısı görevlerini başarıyla yürüttü. Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikalarda ilçe başkanlığı da yapan Sayan, 2018 yılının sonunda Ceylanpınar Belediyesi’nde Hukuk İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı.

Vatandaşlar ise yeni görevinde Başkan Yardımcısı Sayan’a başarılar dilerken “Önümüzdeki süreçte ilçemiz için oldukça verimli çalışmalara imza atacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Haber: Bilal Tepedelen

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı